Το 2ο Γυμνάσιο Ρεθύμνου σε συνεργασία με το Γυμνάσιο της Κοξαρέ διοργανώνουν διαγωνισμό ζωγραφικής με θέμα “From anger to joy” (“Από το θυμό στη χαρά’)

Η συμμετοχή είναι ανοιχτή σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες αλλά και στους γονείς-κηδεμόνες και καθηγήτριες-καθηγητές.Για τα βραβεία θα διαγωνιστούν μόνο οι μαθητές - μαθήτριες.Η κρίτικη επιτροπή θα συνταχθεί με κλήρωση και θα περιλαμβάνει εκπροσώπους των μαθητών, γονέων-κηδεμόνων και καθηγητών.
Βραβεία:
Επαγγελματικοί μαρκαδόροι (2 σετ) , δωρεάν προϊόντα από την καντίνα του σχολείου (για 2 άτομα), 2 αντίτυπα του εικονογραφημένου διηγήματος ‘η μικροτρικυμια’.
Τα έργα γίνονται δεκτά σε χαρτί μεγέθους Α3 (30x42cm) ή μικρότερο.

Προθεσμία υποβολής:  29 Μαρτίου 2024
Περισσότερες πληροφορίες: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..